| 型號: | FZT796A |
| 廠商: | ZETEX PLC |
| 元件分類: | 功率晶體管 |
| 英文描述: | PNP SILICON PLANAR MEDIUM POWER HIGH GAIN TRANSISTOR |
| 中文描述: | 0.5 A, 200 V, PNP, Si, POWER TRANSISTOR |
| 文件頁數: | 1/2頁 |
| 文件大小: | 78K |
| 代理商: | FZT796A |

相關PDF資料 |
PDF描述 |
|---|---|
| FZT849 | NPN SILICON PLANAR HIGH CURRENT (HIGH PERFORMANCE) TRANSISTOR |
| FZT851 | NPN SILICON PLANAR HIGH CURRENT (HIGH PERFORMANCE) TRANSISTORS |
| FZT853 | NPN SILICON PLANAR HIGH CURRENT (HIGH PERFORMANCE) TRANSISTORS |
| FZT855 | NPN SILICON PLANAR HIGH CURRENT (HIGH PERFORMANCE)TRANSISTOR |
| FZT857 | NPN SILICON PLANAR HIGH CURRENT (HIGH PERFORMANCE)TRANSISTOR |
相關代理商/技術參數 |
參數描述 |
|---|---|
| FZT796ATA | 功能描述:兩極晶體管 - BJT PNP High Voltage RoHS:否 制造商:STMicroelectronics 配置: 晶體管極性:PNP 集電極—基極電壓 VCBO: 集電極—發射極最大電壓 VCEO:- 40 V 發射極 - 基極電壓 VEBO:- 6 V 集電極—射極飽和電壓: 最大直流電集電極電流: 增益帶寬產品fT: 直流集電極/Base Gain hfe Min:100 A 最大工作溫度: 安裝風格:SMD/SMT 封裝 / 箱體:PowerFLAT 2 x 2 |
| FZT796ATC | 功能描述:兩極晶體管 - BJT PNP High Gain RoHS:否 制造商:STMicroelectronics 配置: 晶體管極性:PNP 集電極—基極電壓 VCBO: 集電極—發射極最大電壓 VCEO:- 40 V 發射極 - 基極電壓 VEBO:- 6 V 集電極—射極飽和電壓: 最大直流電集電極電流: 增益帶寬產品fT: 直流集電極/Base Gain hfe Min:100 A 最大工作溫度: 安裝風格:SMD/SMT 封裝 / 箱體:PowerFLAT 2 x 2 |
| FZT849 | 制造商:Diodes Incorporated 功能描述:TRANSISTOR NPN SOT-223 制造商:Diodes Incorporated 功能描述:TRANSISTOR, NPN, SOT-223 制造商:Diodes Incorporated 功能描述:HIGH GAIN TRANSISTOR, NPN, 30V; Transistor Polarity:NPN; Collector Emitter Voltage V(br)ceo:30V; Transition Frequency Typ ft:100MHz; Power Dissipation Pd:3W; DC Collector Current:7A; DC Current Gain hFE:200; No. of Pins:4 ;RoHS Compliant: Yes |
| FZT849TA | 功能描述:兩極晶體管 - BJT NPN High Ct Low Sat RoHS:否 制造商:STMicroelectronics 配置: 晶體管極性:PNP 集電極—基極電壓 VCBO: 集電極—發射極最大電壓 VCEO:- 40 V 發射極 - 基極電壓 VEBO:- 6 V 集電極—射極飽和電壓: 最大直流電集電極電流: 增益帶寬產品fT: 直流集電極/Base Gain hfe Min:100 A 最大工作溫度: 安裝風格:SMD/SMT 封裝 / 箱體:PowerFLAT 2 x 2 |
| FZT849TA-CUT TAPE | 制造商:DIODES 功能描述:FZT849 Series NPN 7 A 30 V SMT Silicon High Performance Transistor - SOT-223 |