型號: IS61C3216-15T
英文描述: 32K x 16 HIGH-SPEED CMOS STATIC RAM
中文描述: 32K的× 16 HIGH-SPEED的CMOS靜態(tài)RAM
文件頁數(shù): 4/8頁
文件大小: 432K
代理商: IS61C3216-15T
IS61C3216
4
Integrated Circuit Solution Inc.
SR008-0B
READ CYCLE SWITCHING CHARACTERISTICS
(1)
(Over Operating Range)
-10
Symbol
Parameter
Min. Max.
Min. Max.
Unit
t
RC
Read Cycle Time
10
ns
t
AA
Address Access Time
ns
OHA
Output Hold Time
3
ACE
CE
Access Time
DOE
OE
Access Time
5
HZOE
(2)
OE
to High-Z Output
0
LZOE
(2)
to Low-Z Output
0
HZCE
CE
to High-Z Output
LZCE
to Low-Z Output
4
BA
LB
UB
5
HZB
LB
UB
LZB
Notes:
1. Test conditions assume signal transition times of 3 ns or less, timing reference levels of 1.5V, input pulse levels of
0 to 3.0V and output loading specified in Figure 1a.
2. Tested with the load in Figure 1b. Transition is measured ±500 mV from steady-state voltage. Not 100% tested.
3. Not 100% tested.
AC TEST CONDITIONS
Parameter
Unit
Input Pulse Level
0V to 3.0V
Input Rise and Fall Times
3 ns
Input and Output Timing
1.5V
and Reference Level
Output Load
See Figures 1a and 1b
AC TEST LOADS
Figure 1a.
Figure 1b.
480
30 pF
Including
jig and
scope
255
OUTPUT
5V
480
5 pF
Including
jig and
scope
255
OUTPUT
5V
CAPACITANCE
(1)
Symbol
Conditions
Max.
C
IN
Input Capacitance
V
IN
= 0V
6
pF
C
OUT
Input/Output Capacitance
V
OUT
= 0V