型號: IS61C64AH-15U
英文描述: 8K x 8 HIGH-SPEED CMOS STATIC RAM
中文描述: 8K的× 8高速CMOS靜態RAM
文件頁數: 4/8頁
文件大小: 433K
代理商: IS61C64AH-15U
IS61C64AH
4
Integrated Circuit Solution Inc.
SR001-B
READ CYCLE SWITCHING CHARACTERISTICS
(1)
(Over Operating Range)
-15 ns
-20 ns
Min.
-25 ns
Min.
Symbol
Parameter
Max.
Max.
Unit
t
RC
Read Cycle Time
15
ns
t
AA
Address Access Time
15
ns
OHA
Output Hold Time
3
ACE
1
CE1
Access Time
ACE
2
CE2 Access Time
DOE
OE
Access Time
7
LZOE
(2)
OE
to Low-Z Output
0
HZOE
to High-Z Output
6
LZCE
CE1
to Low-Z Output
3
LZCE
CE2 to Low-Z Output
HZCE
or CE2 to High-Z Output
8
PU
or CE2 to Power-Up
0
PD
or CE2 to Power-Down
Notes:
1. Test conditions assume signal transition times of 5 ns or less, timing reference levels of 1.5V, input pulse levels of 0 to 3.0V
and output loading specified in Figure 1.
2. Tested with the load in Figure 2. Transition is measured ±500 mV from steady-state voltage. Not 100% tested.
3. Not 100% tested.
AC TEST CONDITIONS
Parameter
Unit
Input Pulse Level
0V to 3.0V
Input Rise and Fall Times
3 ns
Input and Output Timing
1.5V
and Reference Level
Output Load
See Figures 1 and 2
AC TEST LOADS
Figure 1.
Figure 2.
480
30 pF
Including
jig and
scope
255
OUTPUT
5V
480
5 pF
Including
jig and
scope
255
OUTPUT
5V