型號: LM1001-7PV0HF
廠商: POWER-ONE INC
元件分類: 電源模塊
英文描述: 1-OUTPUT 50 W AC-DC REG PWR SUPPLY MODULE
文件頁數: 3/4頁
文件大小: 66K
代理商: LM1001-7PV0HF
3
www.power-one.com
Edition 4/04.2001
EMC
Electrostatic discharge
IEC/EN 61000-4-2, level 4 (8/15 kV)
criterion A
Electromagnetic field
IEC/EN 61000-4-3, level x (20 V/m)
criterion A/B
Electr. fast transients/bursts
IEC/EN 61000-4-4, input, level 3/4 (2/4 kV)
criterion A/B
Surge
IEC/EN 61000-4-5, input, level 3/4 (2/4 kV)
criterion A
Conducted disturbances
IEC/EN 61000-4-6, level 3 (10 V)
criterion B
Electromagnetic emissions
CISPR 22/EN 55022, class I, conducted
class B
Environmental
Operating ambient temperature
Ui nom, Io nom, convection cooled
°C
Operating case temperature
TC Ui nom, Io nom
°C
Storage temperature
non operational
Damp heat
IEC/EN 60068-2-3, 93 %, 40
56 days
Vibration, sinusoidal
IEC/EN 60068-2-6, 10...60/60...2000 Hz
0.35 mm/5 gn
Shock
IEC/EN 60068-2-27, 6 ms
100 gn
Bump
IEC/EN 60068-2-29, 6 ms
40 gn
Random vibration
IEC/EN 60068-2-64, 20…500 Hz
4.9 gn rms
MTBF
MIL-HDBK-217E, GB, 40
°C, single output types
320'000 h
Options
Extended temperature range
°C, ambient, operating
-9
Electronic inrush current limitation
E
Output voltage adjustment
95...105%
Uo nom, excludes feature R and vice versa
P
Input and/or output undervoltage monitoring, excludes option V
D0...D9
Input and/or output undervoltage monitoring (VME), excludes option D
V1...V3
Test sockets for check of output voltage
A
Enhanced electric strength test 2 kV AC