型號: MC68302CRC20
廠商: MOTOROLA INC
元件分類: 微控制器/微處理器
英文描述: Integrated Multiprotocol Processor User’s Manual
中文描述: RISC PROCESSOR, CPGA132
封裝: PGA-132
文件頁數(shù): 322/480頁
文件大小: 1815K
代理商: MC68302CRC20
Electrical Characteristics
6-34
MC68302 USER’S MANUAL
MOTOROLA
6.21 AC ELECTRICAL SPECIFICATIONS—PCM TIMING
There are two sync types:
Short Frame—Sync signals are one clock cycle prior to the data
Long Frame—Sync signals are N-bits that envelope the data
N > 0; see Figure 6-22
and Figure 6-23).
NOTES:
1. The ratio CLK/L1CLK must be greater than 2.5/1.
the PCM highway.
3. Specification valid for both sync methods.
4. Where P = 1/CLKO. Thus, for a 16.67-MHz CLKO rate, P = 60 ns.
16.67 MHz
20 MHz
25 MHz
Num.
Characteristic
Min
Max
Min
Max
Unit
300
L1CLK (PCM Clock) Frequency (see Note
1)
MHz
301
L1CLK Width Low
55
ns
301A