型號(hào): MC78L12ABDR2
廠商: ON SEMICONDUCTOR
元件分類(lèi): 基準(zhǔn)電壓源/電流源
英文描述: 5.0 AMP POSITIVE VOLTAGE REGULATOR
中文描述: 12 V FIXED POSITIVE REGULATOR, PDSO8
封裝: SOIC-8
文件頁(yè)數(shù): 3/8頁(yè)
文件大小: 157K
代理商: MC78L12ABDR2
MC78L00, A Series
3
MOTOROLA ANALOG IC DEVICE DATA
ELECTRICAL CHARACTERISTICS
(VI = 15 V, IO = 40 mA, CI = 0.33