型號: MC78L12ACD2
廠商: ON SEMICONDUCTOR
英文描述: Two-Phase Synchronous Buck Controller w/Integrated Mosfet Drivers 32-QFN -40 to 85
中文描述: 三端低電流正電壓調(diào)節(jié)器
文件頁數(shù): 2/8頁
文件大?。?/td> 157K
代理商: MC78L12ACD2
MC78L00, A Series
2
MOTOROLA ANALOG IC DEVICE DATA
MAXIMUM RATINGS
(TA = +125
°
C, unless otherwise noted.)
Rating
Symbol
Value
Unit
Input Voltage (2.6 V–8.0 V)
Input Voltage
(12 V–18 V)
Input Voltage
(24 V)
VI
30
Vdc
Storage Temperature Range
Tstg
TJ
–65 to +150
°
C
C
Operating Junction Temperature Range
0 to +150
ELECTRICAL CHARACTERISTICS
(VI = 10 V, IO = 40 mA, CI = 0.33