型號: RK73X2HTP1003F
廠商: Electronic Theatre Controls, Inc.
英文描述: FLAT CHIP RESISTORS PRECISION 1% & 0.5% TOLERANCE
中文描述: 扁平芯片電阻精度1%
文件頁數: 1/5頁
文件大小: 84K
代理商: RK73X2HTP1003F
RK73
PRECISION 1% & 0.5% TOLERANCE
1J: 0603
2A: 0805
2H: 2010
3A: 2512
(See Appendix A)
T: 7” Punched Paper
TE: 7” Embossed Plastic
TP: Punched Paper
2mm 0402 (1E) only.
TDD: 10” Punched Paper
TED: 10” Embossed Plastic
±
1.0%
D:
±
0.5%
- Meets or Exceeds EIA 575, EIAJ RC 2690A,
EIA PDP - 100, MIL - R - 55342F
- 4 Digit, Black Marking on Blue Protective Coat.
No Marking on 1E (0402) size.
200V
400V
(D
0.5%)
(E-96)***
1%)
(0402)
63 mW
- 1M
50V
100V
RK73H1J
100 mW
5.62M
50V
100V
RK73H2A
- 976K
125 mW
150V
300V
200
RK73H2B
250 mW
200
RK73H2E
330 mW`
RK73H2H
750 mW