型號: S4016N56RP
元件分類: 晶閘管
英文描述: 16 A, 400 V, SCR, TO-263AA
封裝: ROHS COMPLIANT, PLASTIC, D2PAK-3
文件頁數: 3/8頁
文件大小: 198K
代理商: S4016N56RP
259
2008 Littelfuse, Inc.
Revised: July 9, 2008
Teccor brand Thyristors
Specications are subject to change without notice.
Please refer to http://www.littelfuse.com for current information.
Sxx15x & Sxx16x Series
15 and 16 Amp Standard SCRs
5/1
6A