型號: TK83854DMG
廠商: TOKO INC
元件分類: 穩壓器
英文描述: 1.5 A POWER FACTOR CONTROLLER, 118 kHz SWITCHING FREQ-MAX, PDIP16
封裝: PLASTIC, DIP-16
文件頁數: 3/12頁
文件大小: 105K
代理商: TK83854DMG
April 2001 TOKO, Inc.
Page 11
TK83854D
APPLICATION INFORMATION (CONT.)
ENA
OSC
7-5 V
REF
IC POWER
15 V
RUN
R
S
Q
A
B
C
RUN
1
VSENSE
IAC
VRMS
SS
ISENSE
CT
RSET
GND
GTDRV
VCC
Vref
PKLMT
MULTOUT
VAOUT
C10
0.01 F
C9
220 F
C16
1 F
C7
0.47 F
R10
20 K
C12
0.1 F
R9
91 K
R25
910 K
R8
910 K
R12
27 K
R13
75 K
R20
3 K
R27
8.2 M
R21
24 K
R23
470 K
R22
30 K
Q2
D3
1N4746A
D5
1N4148
Q3
ZVN4206A
C1
0.47 F
BR
1KBU8J
~
TH1
KC015L
C5
0.47 F
D9
1N5406
L1
1 mH
C14
0.1 F
C17
0.1 F
D12
MUR110
D13 1N4148
D11 MUR110
R7
240 K
C6 0.047 F
R1
0.25
R3
3.9 K
D7
R2
3.9 K
R4
1.6 K
C3 270 pF
C13
68 pF
D10 1N4737
C15 680 pF
D8 1N5817
R29 10 K
R6
24 K
C4 1 F
R16
20
R18
10 K
R17
511 K
C2
330 F
D2
MUR860
Q1
IRF840
D4
C11
1000 pF
R14
15 k
ILIMIT
X2
14 A
7.5 V
2.5 V
16 V
VCC
R28
220 K
IM =
AB
C
VOUT
385 VDC