型號(hào): TPA2005D1DGNR
廠商: TEXAS INSTRUMENTS INC
元件分類: 音頻/視頻放大
英文描述: 1.45 W, 1 CHANNEL, AUDIO AMPLIFIER, PDSO8
封裝: GREEN, PLASTIC, MSOP-8
文件頁數(shù): 30/32頁
文件大小: 1128K
代理商: TPA2005D1DGNR
0
V
-SupplyVoltage-V
DD
P
-OutputPower-W
O
THD+N=10%
THD+N=1%
R =4
f=1kHz,
Gain=2V/V
L
W
0
R -LoadResistance-
L
W
V
=4.2V
DD
=3.6V
=2.5V
=5V
f=1kHz,
THD+N=1%,
Gain=2V/V
P
-OutputPower-W
O
R -LoadResistance-
=4.2V
=3.6V
=2.5V
=5V
f=1kHz,
THD+N=10%,
Gain=2V/V
0.1
P -OutputPower-W
THD+N-T
otalHarmonicDistortion+Noise-%
20
=2.5V
=3.6V
=4.2V
f=1kHz,
Gain=2V/V
10
PO Output Power W
THD+N
T
otal
Harmonic
Distortion
Noise
%
5 V
3.6 V
2.5 V
RL = 8 ,
f = 1 kHz,
Gain = 2 V/V
0.1
PO Output Power W
THD+N
T
otal
Harmonic
Distortion
Noise
%
5 V
3.6 V
2.5 V
RL = 16 ,
f = 1 kHz,
Gain = 2 V/V
1 k
20 k
f Frequency Hz
50 mW
250 mW
1 W
VDD = 5 V
CI = 2 F
RL = 8
Gain = 2 V/V
1
1 k
20 k
f Frequency Hz
VDD = 3.6 V
CI = 2 F
Gain = 2 V/V
500 mW
25 mW
125 mW
10
15 mW
VDD = 2.5 V
CI = 2 F
Gain = 2 V/V
75 mW
200 mW
OUTPUT POWER
vs
SUPPLY VOLTAGE
LOAD RESISTANCE
Figure 10.
Figure 11.
Figure 12.
TOTAL HARMONIC DISTORTION +
TOTAL HARMONIC DISTORTION +
vs
OUTPUT POWER
vs OUTPUT POWER
Figure 13.
Figure 14.
Figure 15.
FREQUENCY
Figure 16.
Figure 17.
Figure 18.
Copyright 2002–2008, Texas Instruments Incorporated
Product Folder Link(s): TPA2005D1
相關(guān)PDF資料
PDF描述
TPA2005D1DGN 1.45 W, 1 CHANNEL, AUDIO AMPLIFIER, PDSO8