型號: TS80C31X2-LCAD
廠商: ATMEL CORP
元件分類: 微控制器/微處理器
英文描述: 8-bit CMOS Microcontroller ROMless
中文描述: 8-BIT, 30 MHz, MICROCONTROLLER, PDIP40
封裝: PLASTIC, DIP-40
文件頁數: 30/40頁
文件大小: 484K
代理商: TS80C31X2-LCAD
SS
= 0 V; V
CC
= 5 V
±
10%; -M and -V ranges.
SS
= 0 V; V
= 5 V
±
10%; -M and -V ranges.
= 0 to +70
= 0 V; 2.7 V < V
5.5 V; -L range.
= -40
C to +85
= 0 V; 2.7 V < V
5.5 V; -L range.
(Load Capacitance for port 0, ALE and PSEN = 100 pF; Load Capacitance for all other outputs = 80 pF.)
LLIV
in X2 mode for a -V part at 25 MHz:
-0.5V
0.45V
CHCL
0.7V
0.2V