型號: TS80C31X2-MICB
英文描述: 8-bit CMOS Microcontroller 0-60 MHz
中文描述: 8位CMOS微控制器0-60兆赫
文件頁數: 30/40頁
文件大小: 484K
代理商: TS80C31X2-MICB
30
Rev. A - Mar. 19, 1999
Preliminary
TS80C31X2
Figure 12. Clock Signal Waveform for I
CC
Tests in Active and Idle Modes
7.4 AC Parameters
7.4.1 Explanation of the AC Symbols
a list of all the characters and what they stand for.
Example:T
AVLL
= Time for Address Valid to ALE Low.
T
LLPL
= Time for ALE Low to PSEN Low.
T
A
= 0 to +70
°
C; V
SS
= 0 V; V
CC
= 5 V
±
10%; -M and -V ranges.
A
= -40
°
C to +85
C; V
SS
= 0 V; V
= 5 V
±
10%; -M and -V ranges.
= 0 to +70
= 0 V; 2.7 V < V
5.5 V; -L range.
= -40
C to +85
= 0 V; 2.7 V < V
5.5 V; -L range.
(Load Capacitance for port 0, ALE and PSEN = 100 pF; Load Capacitance for all other outputs = 80 pF.)
Table 16., Table 19. and Table 22. give the description of each AC symbols.
Table 17., Table 20. and Table 23. give for each range the AC parameter.
in the formula.
Example:
LLIV
in X2 mode for a -V part at 25 MHz:
x= 22
T= 40ns
LLIV
= 2T - x = 2 x 40 - 22 = 58ns
V
-0.5V
0.45V
CHCL
0.7V
0.2V