型號(hào): W27E020-12
廠商: WINBOND ELECTRONICS CORP
元件分類: PROM
英文描述: 256K X 8 ELECTRICALLY ERASABLE EPROM
中文描述: 256K X 8 EEPROM 12V, 120 ns, PDIP32
封裝: 0.600 INCH, PLASTIC, DIP-32
文件頁(yè)數(shù): 11/14頁(yè)
文件大小: 160K
代理商: W27E020-12
Preliminary W27E020
Publication Release Date: December 1997
- 11 -
Revision A1
SMART ERASE ALGORITHM
Start
Vcc = 5V
Vpp = 14V
Increment X
Last
Address
Vcc = 5V
Vpp = 5V
Compare
All Bytes to
FFs (HEX)
Pass
Device
Increment
Address
No
Fail
Fail
Device
X = 0
A9 = 14V; A0 = V