型號: W39V040AP
廠商: WINBOND ELECTRONICS CORP
元件分類: PROM
英文描述: 512K 】 8 CMOS FLASH MEMORY WITH LPC INTERFACE
中文描述: 512K X 8 FLASH 3.3V PROM, 11 ns, PQCC32
封裝: PLASTIC, LCC-32
文件頁數: 34/34頁
文件大小: 384K
代理商: W39V040AP
W39V040A
- 34 -
15. VERSION HISTORY
VERSION
DATE
PAGE
DESCRIPTION
A1
October 8, 2002
Initial Issued
A2
Dec. 19, 2002
14
Modify PGM mode power supply current (Icc)
parameter from 20 mA (typ.) to 10 mA (typ.)
and 30 mA (max.) to 20 mA (max.)
Modify LPC mode power supply current (Icc)
parameter from 40 mA (typ.) to 12.5 mA (typ.)
and 60 mA (max.) to 20 mA (max.)
15
Modify CMOS standby current (Isb1) parameter
from 20
μ
A (typ.) to 5
μ
A (typ.) and 100
A (max.)
to 25
A (max.)
Headquarters
No. 4, Creation Rd. III,
Science-Based Industrial Park,
Hsinchu, Taiwan
TEL: 886-3-5770066
FAX: 886-3-5665577
http://www.winbond.com.tw/
Taipei Office
9F, No.480, Rueiguang Rd.,
Neihu District, Taipei, 114,
Taiwan, R.O.C.
TEL: 886-2-8177-7168
FAX: 886-2-8751-3579
Winbond Electronics Corporation America
2727 North First Street, San Jose,
CA 95134, U.S.A.
Winbond Electronics (H.K.) Ltd.
Unit 9-15, 22F, Millennium City,
No. 378 Kwun Tong Rd.,
Kowloon, Hong Kong
Please note that all data and specifications are subject to change without notice.
Winbond Electronics (Shanghai) Ltd.
27F, 2299 Yan An W. Rd. Shanghai,
200336 China
Winbond Electronics Corporation Japan
7F Daini-ueno BLDG, 3-7-18