型號: 07SB-40UV50
廠商: BEL FUSE INC
元件分類: 電源模塊
英文描述: 1-OUTPUT 24 W DC-DC REG PWR SUPPLY MODULE
封裝: ROHS COMPLIANT PACKAGE-8
文件頁數(shù): 13/13頁
文件大小: 366K
代理商: 07SB-40UV50
Bel Fuse Inc.
206 Van Vorst Street, Jersey City, NJ 07302
Tel 201-432-0463 Fax 201-432-9542 www.belfuse.com
ISOLATED DC/DC CONVERTERS
24 Vdc/48 Vdc Input 1.2 Vdc - 12 Vdc / 18 A - 3.5 A Outputs, 1/16 Brick
Ripple and Noise Waveforms
48 Vdc input, 1.2 Vdc output
48 Vdc input, 3.3 Vdc output
48 Vdc input, 5.0 Vdc output
48 Vdc input, 12 Vdc output
Note:
Ripple and noise at full load, with a 1 uF ceramic capacioor and a Min Capacitance of Tantalum capacitor at