型號: 0892DP15D1940
英文描述: 1850 MHz(Tx), 892 MHz(Rx), DUPLEXER
文件頁數: 1/2頁
文件大小: 125K
代理商: 0892DP15D1940
892 / 1850 MHz Diplexer
P/N 0892DP15D1940
Detail Specification: 01/25/08
Part Number
0892DP15D1940
Return Loss
15 dB min.
Input Power
2 Watts max.
Impedance
50
Operating Temp
-40 to +85°C
Reel Quanity
4000
No.
Function
1
Lower Freq. Port (P3)
Mechanical Dimensions
2
GND
In
mm
3
Higher Freq. Port (P1)
L
±±
4
GND
W
±±
5
Common Port (P2)
T
6
a
b
c
g
p
Mounting Considerations
Mount these devices with brown mark facing up.
Units: mm
Johanson Technology, Inc. reserves the right to make design changes without notice.
All sales are subject to Johanson Technology, Inc. terms and conditions.
www.johansontechnology.com
4001 Calle Tecate Camarillo, CA 93012 TEL 805.389.1166 FAX 805.389.1821
2008 Johanson Technology, Inc. All Rights Reserved
Line width should be designed to provide 50
impedance matching characteristics.
0.018
PRELIMINARY
Terminal Configuration
18 min.
0.8 max.
18 min. @ 3420 ~ 3820 MHz
20 min. @ 5130 ~ 5730 MHz
15 min. @ 6800 ~7680 MHz
0.7 max.
Storage Period
12 months in vacuum
sealed bag; 1 week after
opened
Passband
(MHz)
Insertion Loss
Attenuation (dB)
Isolation
16 min.
Storage Temp
+5 ~ +35 °C,
Humidity 45~75%RH
16 min. @ 1648 ~ 1830 MHz
22 min. @ 2472 ~ 2745 MHz
15 min. @ 3300 ~ 3680 MHz
12 min. @ 4100 ~ 4600 MHz
15 min. @ 4920 ~ 5520 MHz
15 min. @ 5740 ~ 6440 MHz
15 min. @ 6560 ~ 7360 MHz