型號: 0910CF15A0100E/PB
英文描述: 910 MHz, CERAMIC LPF
封裝: CERAMIC PACKAGE-8
文件頁數: 2/4頁
文件大小: 242K
代理商: 0910CF15A0100E/PB
910 MHz Directional Coupler/ Low Pass Filter Combination
P/N 0910CF15A0100
Detail Specification: 10/13/08
Page 2 of 4
Typical Electrical Performance (T=25°C)
Typical Insertion Loss
Johanson Technology, Inc. reserves the right to make design changes without notice.
All sales are subject to Johanson Technology, Inc. terms and conditions.
www.johansontechnology.com
4001 Calle Tecate Camarillo, CA 93012 TEL 805.389.1166 FAX 805.389.1821
2008 Johanson Technology, Inc. All Rights Reserved
"High Frequency Ceramic Solutions"
Frequency (MHz)
M
easur
ed
C
oupl
ing,
M
easur
e
dI
sol
a
tion
dB
-60
Frequency (MHz)
500
Measured Coupling
Measured Isolation
2b
v
1b
v
1a
10) 4800 MHz
9) 4300 MHz
8) 3840 MHz
7) 3440 MHz
6) 2880 MHz
5) 2580 MHz
4) 1920 MHz
3) 1720 MHz
b) -36.59 dB
a) -12.549 dB
2) 960 MHz
b) -36.464 dB
a) -13.331 dB
1) 860 MHz