型號: 0910CF15A0100S
英文描述: 910 MHz, CERAMIC LPF
封裝: CERAMIC PACKAGE-8
文件頁數: 1/4頁
文件大小: 242K
代理商: 0910CF15A0100S
910 MHz Directional Coupler/ Low Pass Filter Combination
P/N 0910CF15A0100
Detail Specification: 10/13/08
Page 1 of 4
General Specifications
Part Number
Frequency (MHz)
Attenuation (min.)
Insertion Loss
Packaging
Bulk
Suffix = S
No.
Function
P/N
Style
T & R
Suffix = E
1
Termination
Suffix Termination
100% Tin
Suffix = None
2
GND
Style
Tin / Lead
Suffix = /Pb
3
GND
4
Input
Mechanical Dimensions
5
Coupled Out
In
mm
6
L
±±
7
W
±±
8
Output
T
a
b
c
g
p
Case Size: 15-2B
Mounting Considerations
Mount these devices with brown mark facing up.
Line width should be designed to provide 50 ohm impedance, depending on PCB material and thickness
Units: mils
Johanson Technology, Inc. reserves the right to make design changes without notice.
All sales are subject to Johanson Technology, Inc. terms and conditions.
www.johansontechnology.com
4001 Calle Tecate Camarillo, CA 93012 TEL 805.389.1166 FAX 805.389.1821
2008 Johanson Technology, Inc. All Rights Reserved
+.004/-.008
+0.1/-0.2
"High Frequency Ceramic Solutions"
Terminal Configuration
0910CF15A0100
30 dB @ 5 x Fo
Coupling
30 dB @ 4 x Fo
30 dB @ 3 x Fo
30 dB @ 2 x Fo
1 dB max.
Isolation
-40 to +85°C