型號: 0920DP18A1795
英文描述: 920 MHz(Tx), 1795 MHz(Rx), DUPLEXER
文件頁數: 1/2頁
文件大小: 162K
代理商: 0920DP18A1795
“High Frequency Ceramic Solutions”
931 Via Alondra Camarillo, CA 93012 TEL 805.389.1166 FAX 805.389.1821
www.johanson technology.com
Input Power
Impedance
Operating Temperature Range
Reel Qty
3 Watts max
50
-40 to +85°C
3000
Part
Frequency
Attenuation
Return
Number
(MHz)
Low Band
High Band
Loss
0920DP18A1795_
0.75 dB max.
20 dB min.
12 dB min.
20 dB min.
0.55 dB max.
12 dB min.
920/1795 MHz Diplexer
P/N 0920DP18A1795
Detail Specification Page 1 of 2
Johanson Technology, Inc. reserves the right to make design changes without notice.
All sales are subject to Johanson Technology, Inc. terms and conditions.
LW
T
a
b
c
g
p
Inches
0.126 ± .006
mm
Mechanical Dimensions
Mounting Considerations
Mount these devices with brown colored side facing up. Line width should be designed to provide 50
impedance matching characteristics.
Terminal Configuration
No.
Function
No.
Function
1
Low Band Port (P2)
4
GND
2
GND
5
Common Port (P3)
3
High Band Port (P1)
6
相關PDF資料
PDF描述
09210.111.071 2.5 mm2, COPPER ALLOY, RING TERMINAL
09222322824 32 CONTACT(S), FEMALE, STRAIGHT TWO PART EURO CONNECTOR, SOLDER
09222324824 32 CONTACT(S), FEMALE, STRAIGHT TWO PART EURO CONNECTOR, SOLDER
相關代理商/技術參數
參數描述
0920DP18A1795E 功能描述:信號調節 920/1800 MHZ RF DIPLEXER 1206 RoHS:否 制造商:EPCOS 產品:Duplexers 頻率:782 MHz, 751 MHz 頻率范圍: 電壓額定值: 帶寬: 阻抗:50 Ohms 端接類型:SMD/SMT 封裝 / 箱體:2.5 mm x 2 mm 工作溫度范圍:- 30 C to + 85 C 封裝:Reel