型號(hào): 0RSB-30T050
廠商: BEL FUSE INC
元件分類: 電源模塊
英文描述: 1-OUTPUT 35 W DC-DC REG PWR SUPPLY MODULE
封裝: ROHS COMPLIANT PACKAGE-8
文件頁數(shù): 8/14頁
文件大小: 496K
代理商: 0RSB-30T050
Bel Fuse Inc.
206 Van Vorst Street, Jersey City, NJ 07302
Tel 201-432-0463 Fax 201-432-9542 www.belfuse.com
ISOLATED DC/DC CONVERTERS
48 Vdc Input, 1.2 Vdc - 12 Vdc / 15 A - 3 A Outputs, 1/16 Brick Converter
Apr. 09, 2010
Bel Power Inc., a subsidiary of Bel Fuse Inc.
Output Specifications (continued)
Parameter
Min
Typ
Max
Notes
Current Limit Threshold
Vo=1.2 V
Vo=1.5 V
Vo=1.8 V
Vo=2.5 V
Vo=3.3 V
Vo=5.0 V
Vo=12 V
18 A
14 A
11 A
10.5 A
7.5 A
3.5 A
24 A
20 A
19 A
16 A
15.5 A
9.5 A
4.5 A
30 A
26 A
24 A
21 A
25 A
14 A
6 A
Short Circuit Surge Transient
0.5 A
2s
1 A
2s
Ripple and Noise (rms)
Vo=1.2 - 2.5 V
Vo=3.3 V
Vo=5.0 - 12 V
10 mV
15 mV
30 mV
20 mV
30 mV
55 mV
Ripple and Noise (pk-pk)
Vo=1.2 - 2.5 V
Vo=3.3 V
Vo=5.0 V
Vo=12 V
40 mV
65 mV
90 mV
80 mV
70 mV
110 mV
150 mV
140 mV
Tested at 0-20 MHz
BW, with a 1 uF
ceramic capacitor and
a 10 uF Tantalum
capacitor at the
output.
Turn on Time
35 mS
70 mS
Overshoot at Turn on
0%
5%
Output Capacitance
Vo=1.2 - 1.5 V
Vo=1.8 V
Vo=2.5 V
Vo=3.3 V
Vo=5.0 V
Vo=12 V
220 uF
0 uF
15000 uF
10000 uF
6800 uF
4700 uF
2200 uF
330 uF
Transient Response
Overshoot
100 mV
150 mV
25% ~ 50%
Max Load
Settling Time
100 uS
150 uS
Overshoot
100 mV
150 mV
50% ~ 25%
Max Load
Settling Time
Vo=1.2 V
100 uS
150 uS
150 mV
200 mV
25% ~ 50%
120 uS
200 uS
150 mV
200 mV
50% ~ 25%
Vo=1.5 - 1.8 V
120 uS
200 uS
200 mV
300 mV
25% ~ 50%
200 mV
300 mV
50% ~ 25%
Vo=2.5 V
200 mV
350 mV
25% ~ 50%
350 uS
200 mV
350 mV
50% ~ 25%
Vo=3.3 V
350 uS
350 mV
500 mV
25% ~ 50%
350 mV
500 mV
50% ~ 25%
Vo=5.0 V
270 mV
450 mV
25% ~ 50%
110 uS
270 mV
450 mV
50% ~ 25%
Vo=12 V
110 uS
Test conditions: di/dt
= 0.1 A/uS, Vin=48 V,
with a 1uF ceramic
capacitor and a 10 uF