型號: 0RSB-40U050
廠商: BEL FUSE INC
元件分類: 電源模塊
英文描述: 1-OUTPUT 40 W DC-DC REG PWR SUPPLY MODULE
封裝: ROHS COMPLIANT PACKAGE-8
文件頁數: 9/13頁
文件大小: 366K
代理商: 0RSB-40U050
ISOLATED DC/DC CONVERTERS
24 Vdc/48 Vdc Input 1.2 Vdc - 12 Vdc / 18 A - 3.5 A Outputs, 1/16 Brick
Output Trim Equations
and the Vout. Only one of the resistors should be used for any given application.
1) Trim Equations for Vo=1.2 V
Note
Vo_req=Desired (trimmed) output voltage [V]
Vo=1.202 V
2) Trim Equations for Vo=1.5 V - 12 V