型號: 0RSB-40U05L
廠商: BEL FUSE INC
元件分類: 電源模塊
英文描述: 1-OUTPUT 40 W DC-DC REG PWR SUPPLY MODULE
封裝: ROHS COMPLIANT PACKAGE-8
文件頁數(shù): 10/13頁
文件大小: 366K
代理商: 0RSB-40U05L
Bel Fuse Inc.
206 Van Vorst Street, Jersey City, NJ 07302
Tel 201-432-0463 Fax 201-432-9542 www.belfuse.com
ISOLATED DC/DC CONVERTERS
24 Vdc/48 Vdc Input 1.2 Vdc - 12 Vdc / 18 A - 3.5 A Outputs, 1/16 Brick
Efficiency Data
50%
55%
60%
65%
70%
75%
80%
85%
90%
1.80
OUTPUT CURRENT (A)
E
FFI
C
IEN
C
Y
18V
24V
48V
75V
50%
55%
60%
65%
70%
75%
80%
85%
90%
1.00
OUTPUT CURRENT (A)
EF
F
ICI
E
N
CY
18V
24V
48V
75V
xRSB-40UV2x
xRSB-40U03x
50%
55%
60%
65%
70%
75%
80%
85%
90%
0.80
FFI
IE
N
Y
18V
24V
48V
75V
50%
55%
60%
65%
70%
75%
80%
85%
90%
0.35
EF
FI
CI
EN
18V
24V
48V
75V