型號(hào): 0RSB-50T120
廠商: BEL FUSE INC
元件分類: 電源模塊
英文描述: 1-OUTPUT 60 W DC-DC REG PWR SUPPLY MODULE
封裝: ROHS COMPLIANT PACKAGE-8
文件頁(yè)數(shù): 9/13頁(yè)
文件大小: 416K
代理商: 0RSB-50T120
Bel Fuse Inc.
206 Van Vorst Street, Jersey City, NJ 07302
Tel 201-432-0463 Fax 201-432-9542 www.belfuse.com
ISOLATED DC/DC CONVERTERS
48 Vdc Input 1.5 Vdc - 12 Vdc / 22 A - 5 A Outputs, 1/16 Brick
Apr. 12, 2010
Bel Power Inc., a subsidiary of Bel Fuse Inc.
Output Trim Equations
and the Vout. Only one of the resistors should be used for any given application.
Note
Vo_req=Desired (trimmed) output voltage [V]
Vo=1.503 V for 1.5 V output; Vo=1.804 V for 1.8 V output; Vo=2.505 V for 2.5 V output; Vo=3.308 V for 3.3 V
output; Vo=5.002 V for 5 V output; Vo=12.007 V for 12 V output.
Efficiency Data
50%
55%
60%
65%
70%
75%
80%
85%
90%
2.2A
5.5A
11A
16A
22A
OUTPUT CURRENT (A)
EF
F
ICIENCY
36 V
48 V
75 V
50%
55%
60%
65%
70%
75%
80%
85%
90%
2A
5A
10A
15A
20A
OUTPUT CURRENT (A)
EF
F
ICI
EN
CY
36V
48V
75V
Vo=1.5 V
Vo=1.8 V