型號: 12062R104M8B20G
廠商: YAGEO CORP
元件分類: 數據傳輸濾波器
英文描述: 1 FUNCTIONS, 25 V, FEED THROUGH CAPACITOR
封裝: EIA STD PACKAGE SIZE 1206
文件頁數: 10/14頁
文件大小: 291K
代理商: 12062R104M8B20G
2001 May 30 Rev.3
5
www.phycomp-components.com
Phycomp
Product specification
Surface-mount ceramic
multilayer capacitors
Class 2, X7R 16/25/50 V
feedthrough
ORDERING INFORMATION
Clear text code
EXAMPLE: 12062R104K9BB0G
SIZE
CODE
TEMP.
CHAR.
CAPACITANCE
TOL.
VOLTAGE
TERMINATION
PACKING
MARKING
SERIES
1206
2R = X7R
104 = 100 nF;
the third digit
signifies the
multiplying factor:
2=
× 100
3=
4=
5=
K=
±10%
M=
±20%
7= 16 V
8= 25 V
9= 50 V
B = NiSn
2 = 180 mm; 7" paper
B = 180 mm; 7 " blister
A = bulk
0 = no marking
G = feedthrough
X7R
Ordering code 12NC
handbook, full pagewidth
2 2 X X
X X X
X 5 X X X
Carrier type
50
blister
paper
Rated voltage - Termination
23
50 V; Ni-barrier
16 V; Ni-barrier
25 V; Ni-barrier
Size
1
1206 Feedthrough
Capacitance value(1)
Tolerance
6
±10%
±20%
Packaging(2)
1
reel:
180 mm; 7"