型號: 120UR0D0315B
廠商: WESTCODE SEMICONDUCTORS LTD
元件分類: 保險絲
英文描述: ELECTRIC FUSE, 315A, 1200VAC, 1200VDC, 100000A (IR), INLINE/HOLDER
文件頁數(shù): 1/8頁
文件大小: 594K
代理商: 120UR0D0315B
Data Sheet. 125URxDxxxxB
Issue 1
Page 1 of 8
March, 2005
Date:- 18 Mar, 2005
Data Sheet Issue:- 1
Ultra Rapid
Semiconductor Protection Fuse
European Square Body Type
Key Features:
IEC standard 60269.1 and 4.
UL Recognition for many devices, CSA investigated, IEC, DIN and VDE standards
Increased technical performance giving higher ratings and a reduction in volume and weight.
Exceptionally low I
2t, power losses
Non Magnetic construction
Highly reliable low voltage indicator system
Microswitch reference MS 7V 1-5
German Standard DIN110
Voltage Rating 900V to 1250V
Current Rating 63A to 1800A