型號: 121AT2503VC
廠商: GOWANDA ELECTRONICS CORP
元件分類: 通用定值電感
英文描述: 1 ELEMENT, 250 uH, GENERAL PURPOSE INDUCTOR
文件頁數: 1/1頁
文件大小: 348K
代理商: 121AT2503VC
www.gowanda.com
One Magnetics Pkwy, Gowanda, NY 14070 (t) 716-532-2234 (f) 716-532-2702 sales@gowanda.com
POWER INDUCTORS - LEADED
ATVC Toroidal Power Inductors
SRF
L
W
NUMBER
@ 1kHz
DIM
± 10%
ADC
L 10%
L 20%
NOM.
050AT1002VC
10
050AT2502VC
330
121AT1002VC
121AT2502VC
150
121AT2503VC
250
059AT1002VC
059AT2502VC
500
750
894AT2502VC
894AT5002VC
GOWANDA
XXXATXXXXVC
SIDE VIEW
W
L
NOTES:
Operatingtemperature-55°Cto+130°C
*Ratedcurrentisbasedona40°Ctemperatureriseatanambienttemperatureof90°C.