型號: 1622-E1-BB-D2-1331-10
廠商: EMCORE CORP
元件分類: 光發射
英文描述: FIBER OPTIC TRANSMITTER, 1327-1335nm, PANEL MOUNT, BUTTERFLY, FC/APC CONNECTOR
文件頁數: 3/6頁
文件大小: 312K
3
DATA SHEET
| MAY 25, 2006
ORTEL, A division of EMCORE
1622 CWDM DFB Laser Component
RF Characteristics
Laser Temperature (TL) = 25°C, IF = IOP, Beginning of Life (BOL)
Parameter
Symbol
Condition
Min
Typ
Max
Unit
Frequency Range
F
5
MHz
Frequency Response
S21
IF = 60 mA, 5 MHz-860 MHz
±0.5
dB
Carrier-to-Noise Ratio
CNR
51
dB
Comp. Second Order
CSO
4, 6, 8 mW options
10 mW options
55
Composite Triple Beat
CTB
varies with power option
65-66
Relative Intensity Noise
RIN
<-155
dB/Hz
3.2% OMI, 112 ch. NTSC