型號: 1622-E1-BB-D2-1331-10
廠商: EMCORE CORP
元件分類: 光發(fā)射
英文描述: FIBER OPTIC TRANSMITTER, 1327-1335nm, PANEL MOUNT, BUTTERFLY, FC/APC CONNECTOR
文件頁數(shù): 6/6頁
文件大小: 312K
6
1622 CWDM DFB Laser Component
Ordering Information
Contact Ortel for ordering information at 626-293-3400.
Ordering Code Definitions
1622-aa-ww-xx-yyyy-zz
Example
1622-E2-AA-D1-1331-10: 1622, SC/APC connector, standard performance, 79-channel NTSC, 1331 nm center
wavelength, 10 mW minimum optical power.
Family Name
Analog O-Band CWDM DFB, Laser
Distortion Performance
ww = AA: Standard Performance
ww = BB: Enhanced Performance
Frequency Plan
xx = D1: 79 Channel
xx = D2: 112 Channel
Optical Connector
aa = E1: FC/APC
aa = E2: SC/APC
aa = E3: None
Center Wavelength
yyyy = 1291: 1291 nm
yyyy = 1311: 1311 nm
Minimum Optical Power
zz = 04: 4 mW
zz = 06: 6 mW
zz = 08: 8 mW
zz = 10: 10 mW