| 型號: | 1N3994A |
| 廠商: | MICROSEMI CORP |
| 元件分類: | 參考電壓二極管 |
| 英文描述: | Low Current Operation at 250 ,Low Reverse Leakage,Low Noise Zener Diode |
| 中文描述: | 4.3 V, 10 W, SILICON, UNIDIRECTIONAL VOLTAGE REGULATOR DIODE, DO-203AA |
| 封裝: | HERMETIC SEALED, METAL GLASS, DO-4, 1 PIN |
| 文件頁數: | 1/2頁 |
| 文件大小: | 103K |
| 代理商: | 1N3994A |

相關PDF資料 |
PDF描述 |
|---|---|
| 1N3995 | Low Current Operation at 250 ,Low Reverse Leakage,Low Noise Zener Diode |
| 1N3995A | Low Current Operation at 250 ,Low Reverse Leakage,Low Noise Zener Diode |
| 1N3996A | Low Current Operation at 250 ,Low Reverse Leakage,Low Noise Zener Diode |
| 1N3997 | Low Current Operation at 250 ,Low Reverse Leakage,Low Noise Zener Diode |
| 1N3997A | Low Current Operation at 250 ,Low Reverse Leakage,Low Noise Zener Diode |
相關代理商/技術參數 |
參數描述 |
|---|---|
| 1N3994B | 制造商:MICROSEMI 制造商全稱:Microsemi Corporation 功能描述:10 WATT ZENER DIODES |
| 1N3994C | 制造商:MICROSEMI 制造商全稱:Microsemi Corporation 功能描述:10 WATT ZENER DIODES |
| 1N3994D | 制造商:MICROSEMI 制造商全稱:Microsemi Corporation 功能描述:10 WATT ZENER DIODES |
| 1N3994R | 制造商:MICROSEMI 制造商全稱:Microsemi Corporation 功能描述:10 WATT ZENER DIODES |
| 1N3994RA | 制造商:MICROSEMI 制造商全稱:Microsemi Corporation 功能描述:10 WATT ZENER DIODES |