| 型號: | 1N3996A |
| 廠商: | MICROSEMI CORP-SCOTTSDALE |
| 元件分類: | 參考電壓二極管 |
| 英文描述: | Low Current Operation at 250 ,Low Reverse Leakage,Low Noise Zener Diode |
| 中文描述: | 5.1 V, 10 W, SILICON, UNIDIRECTIONAL VOLTAGE REGULATOR DIODE, DO-4 |
| 封裝: | HERMETIC SEALED, METAL GLASS, DO-203AA, 1 PIN |
| 文件頁數: | 1/2頁 |
| 文件大小: | 103K |
| 代理商: | 1N3996A |

相關PDF資料 |
PDF描述 |
|---|---|
| 1N3997 | Low Current Operation at 250 ,Low Reverse Leakage,Low Noise Zener Diode |
| 1N3997A | Low Current Operation at 250 ,Low Reverse Leakage,Low Noise Zener Diode |
| 1N3999A | Low Current Operation at 250 ,Low Reverse Leakage,Low Noise Zener Diode |
| 1N3998RA | Low Current Operation at 250 ,Low Reverse Leakage,Low Noise Zener Diode |
| 1N3998RB | Low Current Operation at 250 ,Low Reverse Leakage,Low Noise Zener Diode |
相關代理商/技術參數 |
參數描述 |
|---|---|
| 1N3996AA | 制造商: 功能描述: 制造商:undefined 功能描述: |
| 1N3996AJAN | 制造商: 功能描述: |
| 1N3996AJANTX | 制造商:Microsemi Corporation 功能描述:Diode Zener Single 5.1V 10% 10W 2-Pin DO-4 |
| 1N3996B | 制造商:MICROSEMI 制造商全稱:Microsemi Corporation 功能描述:10 WATT ZENER DIODES |
| 1N3996C | 制造商:MICROSEMI 制造商全稱:Microsemi Corporation 功能描述:10 WATT ZENER DIODES |