型號: 48IMP12-1212-7
元件分類: 電源模塊
英文描述: 2-OUTPUT 12 W DC-DC REG PWR SUPPLY MODULE
文件頁數(shù): 3/7頁
文件大小: 187K
代理商: 48IMP12-1212-7
Board Mountable
DC-DC Converters
IMP 12 Series
Edition 5/5.2000
3/7
Electrical Output Data
General condition:
TA = 25°C unless otherwise specified.
Table 3a: Output data for single output types
Output
.. IMP 12-05
.. IMP 12-12
Characteristics
Conditions
min
typ
max
min
typ
max
Unit
Uo
Output voltage
Ui nom, Io nom
4.90
V
Io nom
Nominal output current
Ui min...Ui max
2400
mA
uo
Output voltage noise
Ui nom
100
mVpp
Io nom
(BW = 20 MHz)
DUo U
Static line regulation
Ui min...Ui max
±1
±1%
DUo I
Static load regulation
±2
tr
Transient recovery time
Io nom 1/2
500
s
aUo
Temperature coefficient
Ui nom, Io nom
±0.02
%/K
fs
Switching frequency
200
kHz
Table 3b: Output data for dual output types
Output
Characteristics
Conditions
Unit
Output voltage
±4.90
±5.10
±11.76
V
Nominal output current
±500
±400
mA
Output voltage noise
Ui nom
100
mVpp
(BW = 20 MHz)
DUo U
Static line regulation
±1%
DUo I
Static load regulation
±5
tr
Transient recovery time
Io nom 1/2
s
aUo
Temperature coefficient
±0.02
%/K
fs
Switching frequency
200
kHz
Table 3c: Output data for triple output types
Output 1
Output 2
Output 3
(BW = 20 MHz)
±2
±6
±6%