型號: DF22CR-3DS-7.92DSA
廠商: Hirose Electric USA, INC.
英文描述: 7.92 mm Contact Pitch, High-Current Connectors for Internal Power Supplies (UL, C-UL and TUV Listed)
文件頁數(shù): 5/15頁
文件大小: 569K
代理商: DF22CR-3DS-7.92DSA
5
B
PCB mounting pattern
(Board thickens: 1.6±0.1)
1 Pos.
Cavity No.
No. of contacts
indicator
10.8
A
1
Cavity No.
No. of contacts
indicator
Contact No. 1
A
B
9
3
1 Pos.
2-R0.5
2.5
11.1±0.1
3
3.45±0.05
16
P=7.92±0.05
B±0.05
*17
2 to 5 Pos.
2 to 5 Pos.