| 元器件型號 | 廠商 | 描述 | 數量 | 價格 |
|---|---|---|---|---|
| DS1804-050+ | Maxim Integrated Products | IC POT TRIMMER NV 50K 8-DIP | 2,361 | 1:$3.51000 25:$2.34000 100:$1.69000 1,000:$1.50638 |
| DS1804Z-050+ | Maxim Integrated Products | IC POT TRIMMER NV 50K 8-SOIC | 575 | 1:$3.39000 25:$2.26000 100:$1.63000 1,000:$1.45488 |
| DS1809Z-010+ | Maxim Integrated Products | IC DALLASTAT 10K 8-SOIC | 738 | 1:$3.39000 25:$2.26000 100:$1.63000 1,000:$1.45488 |
| DS1866Z+ | Maxim Integrated Products | IC POT TRIM LOG 2.7-5.5V 8-SOIC | 191 | 1:$3.33000 25:$2.22000 100:$1.60000 1,000:$1.42913 |
| DS3906U+ | Maxim Integrated Products | IC RESIST VAR TRPL 10USOP | 194 | 1:$3.33000 25:$2.22000 100:$1.60000 1,000:$1.42913 |
| DS1882Z-050+ | Maxim Integrated Products | IC POT DIGIT DL LOG 50K 16SOIC | 131 | 1:$3.06000 25:$2.04000 100:$1.47000 1,000:$1.31325 |
| MAX5418PETA+T | Maxim Integrated Products | IC POT DGTL 256-TAP I2C 8-TDFN | 0 | |
| MAX5418PETA+T | Maxim Integrated Products | IC POT DGTL 256-TAP I2C 8-TDFN | 2,127 | 1:$3.00000 25:$2.26600 100:$1.98280 500:$1.81280 1,000:$1.64285 |
| 類別: | 集成電路 (IC) |
|---|---|
| 接片: | 100 |
| 電阻(歐姆): | 50k |
| 電路數: | 1 |
| 溫度系數: | 標準值 750 ppm/°C |
| 存儲器類型: | 非易失 |
| 接口: | 3 線(芯片選擇,遞增,增/減) |
| 電源電壓: | 2.7 V ~ 5.5 V |
| 工作溫度: | -40°C ~ 85°C |
| 安裝類型: | 通孔 |
| 封裝/外殼: | 8-DIP(0.300",7.62mm) |
| 供應商設備封裝: | 8-PDIP |
| 包裝: | 管件 |