型號(hào): FD1500AV-90
廠商: Mitsubishi Electric Corporation
英文描述: 600 A AC/DC CLAMP-ON DMM,TRMS RoHS Compliant: NA
中文描述: 高功率,高頻率,按包裝類型
文件頁(yè)數(shù): 3/3頁(yè)
文件大小: 51K
代理商: FD1500AV-90
Aug.1998
R
μ
C
R
μ
S
FORWARD CURRENT (A)
REVERSE RECOVERY CHARGE,
REVERSE RECOVERY TIME VS.
FORWARD CURRENT
C
S
RATE OF DECREASE OF REVERSE CURRENT (A/
REVERSE RECOVERY CHARGE,
REVERSE RECOVERY TIME VS. RATE
OF DECREASE OF REVERSE CURRENT
10
MAX.
10
Q
RR
trr
d
iF
/d
t
= –30A/
V
RM
= 150V
T
j
= 125°C
trr
Irm
I
FM
V
A
A
RM
iF
0
Irm
2
Q
RR
=
MAX.
AV.
AV.
I
FM
= 1200A
= 150V
j
= 125°C