型號: FDD12-03S4
廠商: Electronic Theatre Controls, Inc.
元件分類: DC/DC變換器
英文描述: DC-DC CONVERTER
中文描述: DC - DC變換器
文件頁數: 2/3頁
文件大?。?/td> 146K
代理商: FDD12-03S4
DC-DC CONVERTER
10 ~ 12W
FDD12 SERIES
SPECIFICATION
All Specifications Typical At Nominal Line, Full Load, 25
GENERAL SPECIFICATION
* Switching frequency: .........................
* Isolation voltage: ..............................
* Isolation resistance: ..........................
* Operating ambient temperature: .........
* Storage temperature: ........................
* Max. Case temperature: .....................
* M.T.B.F.: ..........................................
* Cooling: ............................................
* Transient recovery time: .....................
* Temperature coefficient: .....................
* Dimension: .......................................
INPUT SPECIFICATIONS
* Input voltage range : ..........................
* Input filter: .......................................
* No load input current: .........................
* Max. Input voltage: ............................
OUTPUT SPECIFICATIONS
* Output voltage accuracy: ...................
* Minimum load: ..................................
* Line regulation: ................................
* Load regulation: ...............................
* Ripple & noise: .................................
* Efficiency: ........................................
* Derating: .........................................
* Case material: ..................................
CONTROL AND PROTECTION
* Input reversed: .................................
* Output short circuit: ..........................
CHINFA ELECTRONICS IND., CO. LTD.
ISO 9001 Certified
www.chinfa.com
sales@chinfa.com
Unless Otherwise Noticed
200KHz (typ.)
1,500VDC
100M
(min.)
-25 to +71
-40 to +100
100
661,000Hrs at @ GF40, according to MIL-HDBK-217F
Free air convection
500μS, 25% load step change
±
0.02% /
50.8 x 50.8 x 12mm
10 ~ 36VDC for 24V
18 ~ 72VDC for 48V
Pi type
20mA for 24V in
15mA for 48V in
40VDC for 24V in
75VDC for 48V in
±
2% at Vo_nom
No load for single output models
20% at Vo_nom for dual output models
1% at Vo_nom
2% at Vo_nom for single output models
5% at Vo_nom for dual output models
1% Vout
100mV (max.) for 3.3 Vout
Up to 77%, see model list