型號: FDI33N25TU
廠商: FAIRCHILD SEMICONDUCTOR CORP
元件分類: JFETs
英文描述: 250V N-Channel MOSFET
中文描述: 33 A, 250 V, 0.094 ohm, N-CHANNEL, Si, POWER, MOSFET
封裝: I2PAK-3
文件頁數: 4/9頁
文件大小: 824K
代理商: FDI33N25TU
4
www.fairchildsemi.com
FDB33N25 / FDI33N25 Rev A
F
Typical Performance Characteristics
(Continued)
Figure 7. Breakdown Voltage Variation
vs. Temperature
Figure 8. On-Resistance Variation
vs. Temperature
Figure 9. Maximum Safe Operating Area
Figure 10. Maximum Drain Current
vs. Case Temperature
Figure 11. Transient Thermal Response Curve
* Notes :
1. V
GS
= 10 V
2. I
D
= 16.5 A
R
D
T
J
, Junction Temperature [
o
C]
-100
* Notes :
1. V
GS
= 0 V