型號(hào): FEC40-24S12
廠商: ASTRODYNE INC
元件分類: 基準(zhǔn)電壓源/電流源
英文描述: CONN,HEADER,GPFB215-0655A12, 2mm,12 CKT,2 ROW,R/A,15u" S-GO
中文描述: 1-OUTPUT 40 W DC-DC REG PWR SUPPLY MODULE
封裝: MODULE-9
文件頁(yè)數(shù): 1/4頁(yè)
文件大?。?/td> 613K
代理商: FEC40-24S12
Isolated and Regulated 40 WATT Modular DC/DC Converters
fec40
series
300 Myles Standish Blvd., Taunton, MA 02780
Ph: 1-800-823-8082 fax: 508-823-8181
WWW.ASTRODYNe.cOM
Model Number Output Voltage Output Amps
Input Range
efficiency
Ripple & Noise
SINGLe OUTPUT
FEC40-24S3P3
FEC40-48S3P3
FEC40-24S05
FEC40-48S05
FEC40-24S12
FEC40-48S12
FEC40-24S15
FEC40-48S15
3.3 VDC
5 VDC
12 VDC
15 VDC
8
18-36 VDC
36-75 VDC
50mV Pk-Pk
50mV Pk-Pk
50mV Pk-Pk
50mV Pk-Pk
75mV Pk-Pk
75mV Pk-Pk
75mV Pk-Pk
75mV Pk-Pk
87%
88%
89%
90%
88%
89%
89%
89%