型號: FQB55N10
廠商: FAIRCHILD SEMICONDUCTOR CORP
元件分類: JFETs
英文描述: 100V N-Channel MOSFET
中文描述: 55 A, 100 V, 0.026 ohm, N-CHANNEL, Si, POWER, MOSFET, TO-263AB
封裝: ROHS COMPLIANT, D2PAK-3
文件頁數: 6/9頁
文件大小: 671K
代理商: FQB55N10
2000 Fairchild Semiconductor International
F
Rev. A, July 2000
Peak Diode Recovery dv/dt Test Circuit & Waveforms
DUT
V
DS
_
Driver
R
G
as DUT
V
GS
I
SD
controlled by pulse period
DD
L
I
SD
10V