型號(hào): FQI65N06
廠商: FAIRCHILD SEMICONDUCTOR CORP
元件分類(lèi): JFETs
英文描述: 60V N-Channel MOSFET
中文描述: 65 A, 60 V, 0.016 ohm, N-CHANNEL, Si, POWER, MOSFET, TO-262
封裝: I2PAK-3
文件頁(yè)數(shù): 6/9頁(yè)
文件大小: 668K
代理商: FQI65N06
F
2001 Fairchild Semiconductor Corporation
Rev. A1. May 2001
Peak Diode Recovery dv/dt Test Circuit & Waveforms
DUT
V
DS
_
Driver
R
G
as DUT
V
GS
I
SD
controlled by pulse period
DD
L
I
SD
10V