型號(hào): FQP12N20L
廠商: FAIRCHILD SEMICONDUCTOR CORP
元件分類: JFETs
英文描述: 200V LOGIC N-Channel MOSFET
中文描述: 11.6 A, 200 V, 0.32 ohm, N-CHANNEL, Si, POWER, MOSFET, TO-220AB
封裝: TO-220, 3 PIN
文件頁(yè)數(shù): 5/8頁(yè)
文件大小: 567K
代理商: FQP12N20L
Rev. A1, February 2001
2001 Fairchild Semiconductor Corporation
F
Charge
V
GS
5V
Q
g
Q
gs
gd
3mA
V
DUT
DS
300nF
50K
Ω
200nF
12V
as DUT
Same Type
DS
10%
90%
t
d(on)
t
r
on
off
d(off)
f
DD
5V
R
L
DUT
G
E
AS
=
LI
AS2
-1
BV
DSS
DD
BV
DSS
p
I
AS
I
D
Time
10V