型號: FQP19N10
廠商: FAIRCHILD SEMICONDUCTOR CORP
元件分類: JFETs
英文描述: GIGATRUE CAT6 UNIVERSAL JACK, ORANGE 25 PACK
中文描述: 19 A, 100 V, 0.1 ohm, N-CHANNEL, Si, POWER, MOSFET, TO-220AB
封裝: TO-220, 3 PIN
文件頁數: 3/8頁
文件大小: 591K
代理商: FQP19N10
F
Rev. A, August 2000
2000 Fairchild Semiconductor International
V
DS
= 50V
V
DS
= 80V
Note : I
D
= 19A
G
Q
G
, Total Gate Charge [nC]
10
C
iss
= C
gs
gd
= shorted)
oss
gd
rss
Notes :
1. V
GS
= 0 V
2. f = 1 MHz
rss
oss
iss
, Drain-Source Voltage [V]
0.2
Notes :
1. V
= 0V
2. 250
μ
s Pulse Test
I
D
SD
, Source-Drain Voltage [V]
0
Note : T
J
= 25
= 20V
= 10V
R
]
I
, Drain Current [A]
2
= 40V
μ
s Pulse Test
-55
, Gate-Source Voltage [V]
10
Top : 15.0 V
10.0 V
8.0 V
7.0 V
6.0 V
5.5 V
5.0 V
Bottom : 4.5 V