型號(hào): IRGPC20K
文件頁數(shù): 6/9頁
文件大小: 146K
代理商: IRGPC20K
Fig. 11 -
Typical Switching Losses vs.
Collector-to-Emitter Current
Fig. 12
- Turn-Off SOA
Fig. 13
- Maximum Forward Voltage Drop vs. Instantaneous Forward Current
IRGPC30KD2
0.0
I , Collector-to-Emitter Current (A)
T
A
R = 23
T = 150°C
V = 480V
V = 15V
1
C
V , Collector-to-Emitter Voltage (V)
I
SAFE OPERATING AREA
V = 20V
T = 125°C
A
1
F
I
Forward Voltage Drop - V (V)
T = 150°C
T = 125°C
T = 25°C