型號(hào): MC78L12ACH
廠商: FAIRCHILD SEMICONDUCTOR CORP
元件分類: 基準(zhǔn)電壓源/電流源
英文描述: 5.0 AMP POSITIVE VOLTAGE REGULATOR
中文描述: 12 V FIXED POSITIVE REGULATOR, PSSO3
封裝: SOT-89, 3 PIN
文件頁數(shù): 3/8頁
文件大?。?/td> 157K
代理商: MC78L12ACH
MC78L00, A Series
3
MOTOROLA ANALOG IC DEVICE DATA
ELECTRICAL CHARACTERISTICS
(VI = 15 V, IO = 40 mA, CI = 0.33