型號: MC78L12ACPRM
廠商: ON SEMICONDUCTOR
元件分類: 基準電壓源/電流源
英文描述: Single Phase Stackable Controller 24-VQFN -40 to 85
中文描述: 12 V FIXED POSITIVE REGULATOR, PBCY3
封裝: TO-92, 3 PIN
文件頁數: 3/8頁
文件大小: 157K
代理商: MC78L12ACPRM
MC78L00, A Series
3
MOTOROLA ANALOG IC DEVICE DATA
ELECTRICAL CHARACTERISTICS
(VI = 15 V, IO = 40 mA, CI = 0.33