型號: RH1005G100ES
中文描述: 貼片電阻
文件頁數: 2/12頁
文件大小: 167K
代理商: RH1005G100ES
Descripition
Working Voltage(Max)
Power Derating Curve
Rated Voltage
Resistance Range
D(
0.5%)
F(
1%), G(
2%)
J (
5%)
K(
10%)
J umper Chip
2
Overload Voltage(Max)
50V
100V
50V
100V
50V
100V
150V
300V
200V
400V
200V
400V
200V
400V
200V
400V
RC1005
RC1608
Power Rating(W)
at 70
0.063W
0.10W
0.125W
0.25W
0.25W
0.5W
1W
10~1M
10~1M
1~10M
1~10M
50
N
max
-55
_
125
_
155
(For 1608, 2012, 3216)
70
Operating
Temperature Range
Rated
Temperature Range
100
GENERAL SPECIFICATION
5
The rated power is the maximum continuous loading power
at 70
ambient temperature.
For ambient temperature’s above 70
the loading power
follows the above power derating curve.
Normal resistance value (W)
(UNIT :
Temperature
Coefficient
Resistance Range
Resistance
Tolerance
J (
5%)
K (
10%)
G (
2%)
F (
1%)
D (
0.5%)