型號: RH1005G100ES
廠商: Electronic Theatre Controls, Inc.
英文描述: THICK FILM CHIP RESISTORS
中文描述: 貼片電阻
文件頁數: 5/12頁
文件大?。?/td> 167K
代理商: RH1005G100ES
8
GENERAL SPECIFICATION
Designation
PACKAGING
All Reel taping specifications are in accordance with EIAJ RC-1009.
Standard Quantity :
7 inch reel 5,000/1 reel
Chip Resistor for Bulk shall be in the polyethylene bag and Quantity of the
Chip Resistors in bag is determined by customer orders.(Standard Quantity:5,000EA)
RATING
Type
Power
Rating
Working
Voltage
(MAX)
Over Ioad
Voltage
(MAX)
Resistance
Range
Operting
Temperature
Range
Ambient
Temperature
Coefficient
RT1608
1/16W
50 V
100 V
1~10
RT2012
1/10W
100V
200 V
1~10
1/8W
200V
400 V
1/4W
200V
400V
-55
~+125
+70
200ppm/
300ppm/
13 inch reel
20,000/1 reel
RT:DIP Type(Major)
RT
Code
Trimmable
Chip
Resistor
Dimension
De(mm)
2012
Resistance
Tolerance
M
K =
10%