型號: RH1005J100AS
廠商: Electronic Theatre Controls, Inc.
英文描述: THICK FILM CHIP RESISTORS
中文描述: 貼片電阻
文件頁數: 8/12頁
文件大小: 167K
代理商: RH1005J100AS
11
7 inch reel
5,000EA/1reel
PARTS NUMBERING SYSTEM
Code
Designation
Chip Network
Resistor
Dimension
(mm)
Number
of Resistors
4p : 4 Resistors
Resistance
Tolerance
G :
2%
J :
5%
K :
10%
Resistance
Value
E24 Series
(IEC Coding system)
Packaging
Code
PACKAGING
The Chip Network Resistors can be supplied packaged carrier tape for effective use SMD machine.
All Reel taping specifications are in accordance with EIAJ RC-1009.
Standard Quantity :
determined by customer orders.(Standard Quantity:5,000EA)
RATING
Type
Power
Rating
Working
Voltage
(MAX)
OverIoad
Voltage
(MAX)
Range
Operting
Temperature
Range
Ambient
Temperature
Coefficient
RP104P
RP164P
RN164P
1/16W
1/16W
50V
50V
50V
100V
100V
100V
10~1M
10~1M
-55~125
-55~125
+70
250PPM/
250PPM/
10 inch reel
10,000EA/1reel
13 inch reel