型號: S82H-10012
文件頁數: 10/16頁
文件大小: 788K
代理商: S82H-10012
S82H
S82H
3
Item
PFC
Item
Yes
No
600 W
300 W
150 W
100 W
150 W
100 W
Other
Ambient temperature
Operating:
See the derating curve in the “Engineering Data” section. No condensation or icing.
Storage:
–25
°C to 65°C with no condensation or icing
Ambient humidity (operating)
25% to 85%
Dielectric strength
3 kVAC, 50/60 Hz for 1 min between all inputs and all outputs with a current leakage of 25 mA max.
2.5 kVAC, 50/60 Hz for 1 min between all inputs and GR terminals with a current leakage of 25 mA
max.
1.0 kVAC, 50/50 Hz for 1 min between all outputs and GR terminals with a current leakage of 15 mA
max. for each 100-W model, 20 mA max. for each 150-W model, 25 mA max. for each 300-W
model, and 50 mA max. for each 600-W model. (See note 3.)
Insulation resistance
100 M
min. between all outputs and all inputs/GR terminals at 500 VDC (See note 3.)
Vibration resistance
Malfunction: 10 to 55 Hz, 0.375-mm single amplitude for 2 hrs each in X, Y, and Z directions
Shock resistance
Malfunction: 300 m/s2 (approx. 30G), 3 times each in
±X, ±Y, and ±Z directions
Output indicator
Yes (green)
EMC
Emission Enclosure:
EN55011 Group 1 class A (PFC models)
EN55022 Group 1 class B (Non-PFC models)
Emission AC Mains:
Immunity ESD:
EN61000-4-2:
4 kV contact discharge (level 2)
8 kV air discharge (level 3)
Immunity RF-interference:
ENV50140:
10 V/m (10 k to 1 GHz) (level 3)
Immunity Conducted Disturbance:
ENV50141:
10 V (0.15 to 80 MHz) (level 3)
Immunity Burst:
EN61000-4-4:
2 kV power-line (level 3)
2 kV I/O signal-line (level 4)