型號: S82H-15012
廠商: Omron Electronics LLC
元件分類: 功率因子校正
英文描述: Industrial Power Supply with Power Factor Correction
中文描述: 工業電源,功率因數校正
文件頁數: 6/16頁
文件大小: 788K
代理商: S82H-15012
S82H
S82H
14
Installation
Terminal Arrangement
j100jj (100 W)
j150jj (150 W)
1. DC Output Terminals: Connect the load lines to these terminals.
3. Output voltage adjustment trimmer V.ADJ (with adjustment range of
±10% of rated output): Adjusts the output voltage.
4. Output indicator DC ON (green): Lit while a DC output is ON.
5. Remote sensing terminals: Corrects the voltage drop in the load lines.
terminals are short-circuited with a short bar before shipping.
) before shipping.
8. GR Terminal (
): Shorted to the housing. Ground the Power Supply through this terminal.
9. Fan alarm terminals FAN ALM: Turns ON when the revolution of the built-in fan drops.
function is not used.
11. Short bar
S82H-P300
jj (300 W)
S82H-P600
jj (600 W)